Rekonstrukce počítačové učebny

September 26, 2016

 

   Rekonstrukce a modernizace počítačové učebny v naší škole probíhá už bezmála 7 let. Každým rokem se snažíme o malé vylepšení, které se týká zejména modernizace samotného vybavení, tedy hlavně počítačů a programu, jejichž vývoj jde neskutečným tempem kupředu.

Za zmíněných sedm let se podařilo modernizovat elektrické a síťové rozvody a dvakrát obměnit kompletní počítačové vybavení.

    V letošním roce se konečně dostalo i na samotnou místnost, kde jsou počítače umístěny. Tato rekonstrukce byla plánována již několik let, finální podobu však dostala až letos. Finance jsme získali z dotace a rozpočtu zřizovatele. Pro učebnu jsme zvolili stupňovitou podlahu,

ve které se schovaly veškeré elektrické i síťové rozvody, takže už se v učebně nenacházejí zbytečné volné kabely, o které se zakopávalo. Kvůli této stupňovité podobě učebny bylo nutné posunout vstupní dveře do učebny, za což děkujeme panu B. Vítkovi. Následně mohla začít samotná rekonstrukce stropu a osvětlení, realizovaná firmou Rosain pana Sobotky z Jihlavy. Díky pracovnímu vytížení firmy došlo k výraznému zpoždění samotné montáže stropu i následně navazujících prací, jako byla elektroinstalace a stavba jednotlivých dřevěných schodů. Přestože byla kompletní přestavba naplánovaná na první polovinu prázdnin, s koncem července skončila teprve oprava stropu a sádrokartonářské práce. V tuto chvíli mohla začít stavba schodů, kompletace elektroinstalace a další práce realizované firmou It-BOX (elektrické a síťové rozvody), panem

L. Koumarem (truhlářské práce) a dalšími lidmi, kteří se na rekonstrukci nemalou měrou podíleli, např. panem P. Horáčkem (lepení koberců). Díky obětavosti všech se podařilo učebnu zprovoznit do zahájení výuky.   

 

 

    Všem jmenovaným i ostatním lidem, kteří se na rekonstrukci svými silami podíleli, patří velké díky. Děkujeme také paní E. Bambulové, která byla nucena v průběhu probíhajících oprav asi stokrát uklízet a vytírat a přišla i 31.srpna vše uklidit po stoprvé. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

May 10, 2019

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now